• Laboratoria Przyszłości- misja i cel.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją inicjatywy jest tworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu i rozwijaniu ich zainteresowań, pasji.

Celem ww. inicjatywy jest budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Uczniowie dzięki tej inicjatywie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W ramach programu szkoła zakupiła następujące pomoce:

- Drukarka 3D Banach School wraz z akcesoriami, laptop multimdialny

- Filamenty do drukarek,

- Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami,

- Lutownica,

- Kamera przenośna cyfrowa,

- Statyw z akcesoriami,

- Mikroport z akcesoriami,

- Oświetlenie do realizacji nagrań,

- Mikrofon kierunkowy z akcesoriami,

- Gimbal,

- Statyw,

- Aparat fotograficzny,

- Stół warsztatowy,

- Krzesło obrotowe,

- Szafki zamykane,

- Klocki do samodzielnej konstrukcji,

- Gogle wirtualnej rzeczywistości VR,

- Robot edukacyjny- LEGO Education  Spike Essential,

- Pen 3D z akcesoriami,

- Wizualizer kompatybilny z mikrofonem.

Powyższy sprzęt posłuży do kształtowania i rozwijania umiejętności naszych uczniów.

Na informatyce i technice uczniowie poznają jak można wydrukować model na drukarce 3D oraz przekonają się, w jaki sposób można wykonać rysunek długopisem 3D.

Na plastyce uczniowie będą wykorzystywać aparat fotograficzny i oświetlenie do fotografii  portretowej i artystycznej.

Na muzyce wykorzystywane będą mikrofony do nagrywania piosenek wykonanych przez uczniów.

Na lekcjach w klasach 1-3 dzieci nauczą się konstruowania i programowania za pomocą klocków LEGO.

Nauczyciele wszystkich przedmiotów przez cały rok będą dostosowywali pomoce z „Laboratoriów  Przyszłości” do realizowanych przez siebie treści programowych z danego przedmiotu. Wykorzystają do tego pozyskane pomoce m. in. aparat fotograficzny, kamerę, mikrofony, lampy studyjne, stację lutowniczą.