• Akcje wolontariuszy z SP14

• Pola Nadziei.

Wolontariusze naszej szkoły, uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w Polach Nadziei organizowanych przez Hospicjum św. Jana Ewangelisty. Trzymając w dłoniach puszki chodziliśmy po Jasnych Błoniach prosząc o wsparcie napotkanych ludzi. Staraliśmy się odpowiedzieć na zadawane, często trudne pytania dotyczące przemijalności i kruchości życia. Również z tym wyzwaniem poradziliśmy sobie doskonale.

Pogoda nie dodawała otuchy. Było zimno i kropił deszcz. Wolontariusze jednak z rozgrzanymi sercami nie dawali za wygraną. WYKONALI ZADANIE WZOROWO 😊.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu.

Dziękuję za życzliwość i WSPARCIE również Rodzicom i Prawnym Opiekunom.

Marsz dla Życia.

Po raz kolejny wolontariusze wzięli udział w Marszu organizowanym przez Fundację Małych Stopek. Tym razem jednak szliśmy dokończyć dzieło, które rozpoczęliśmy podczas Pól Nadziei. To już XIX taki Marsz dla Życia. Jakże pięknie gdy widzi się młodych ludzi, którzy szanują życie i wspierają tych, którzy są już na ostatniej prostej.

Nasza młodzież zbierała pieniądze. Pogoda jak w kwietniu. Padało, a nawet lało. Zmokliśmy ale w naszych sercach i tak był uśmiech i jeden cel: Niech kwietnie DOBRO.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu.

Dziękuję za życzliwość i WSPARCIE również Rodzicom i Prawnym Opiekunom.

Opiekun szkolnego wolontariatu: Joanna Rokicka

Nasi wolontariusze nie spoczywają na laurach. Wciąż podejmują się kolejnych wyzwań związanych z pomocą drugiemu człowiekowi. W minionym czasie mali i duzi zorganizowali:

- Akcja „Podaruj maszynkę do golenia dla podopiecznych Hospicjum”,

- „Pomoc dla Ukrainy”- akcja Caritas,

- Pieluszka dla Dziadka i Babci w Hospicjum

- Dzień św. Walentego w Hospicjum,

- Całoroczna pomoc i praca w Fundacji Małych Stópek.

Kochani 😊 dziś dziękuję za Wasze zaangażowanie we wszystkie akcje i gotowość. Serdeczne wyrazy wdzięczności kieruję również w stronę naszych NIEZASTĄPIONYCH RODZICÓW. Żadna akcja bez współpracy i Państwa hojności nie odbyłaby się, za co jestem ogromnie wdzięczna.

Koordynator wolontariatu

szkolnego: Joanna Rokicka

Wiosenne porządki wolontariatu

Wiosna wystartowała z dużym przytupem. Również nasi wolontariusze przytupnęli porządkując tereny zielone wokół naszej szkoły. To ważne i jakże trudne zadanie, którego podjęli się z radością. Poznali od strony praktycznej ciężką pracę ogrodnika co odzwierciedla fotorelacja

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy podjęli się tego zadania 😊.

Opiekun szkolnego wolontariatu:

Joanna Rokicka

„NIEZAPOMINAJKA”

12 maja br. wolontariusze wyruszyli na akcję „Niezapominajka” do pobliskiego Hospicjum św. Jana Ewangelisty, z którym współpracujemy od lat. Dotyczyła ona wykonaniu prac porządkowych w ogródku przed Hospicjum. W ten sposób nasi uczniowie pokazali, że po „Polach Nadziei”, w których wzięli udział nie zapominają o podopiecznych przebywających w Hospicjum. Przyroda budzi się do życia na wiosnę zatem zasialiśmy niezapominajki oraz inne kwiatki. Hakaliśmy grządki, na których pojawili się niechciani goście, przekopaliśmy cudnie pachnące konwalie oraz zgrabiliśmy skoszoną trawę. Akcji jak zawsze towarzyszył uśmiech na twarzy, ogromne zaangażowanie naszych uczniów, na których zawsze mogę liczyć.

Z serducha dziękuję uczniom z klas: 4A, 7B, 8C, 8B za zaangażowanie.