• Konkurs piosenki patriotycznej pt. Mały Polak- wielkie serce.

• Piąta edycja konkursu piosenki patriotycznej pt. Mały Polak- wielkie serce- pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie za nami. Konkurs zorganizowany został przez Przedszkole Publiczne nr 5 Magnolia. W konkursie brało udział 10 przedszkoli, prezentując swoje umiejętności wokalne. W jury zasiadały 4 absolwentki szkoły muzycznej.

Kinga Skrzypa lat 5 z grupy 0a reprezentowała SP14. Zajęła 3 miejsce- to wielki sukces. Jako jedyna występowała jako solistka. Serdecznie Kindze gratulujemy :)

• Paczka dla zwierzaczka

• W naszej szkole do końca bieżącego roku trwa akcja pt. "Paczka dla zwierzaczka". Wspieramy zwierzęta przebywające w schronisku dostarczając im karmę suchą i mokrą, koce, ręczniki, zabawki dla zwierzaków. Przyniesione rzeczy można zostawiać w korytarzu przy wejściu głównym- w kartonach podpisanych tą akcją lub u organizatora- p. Angeliki Cimoch w sali nr 32.

Zachęcamy do udziału w akcji, dzięki której wesprzemy potrzebujące zwierzaki, w tym trudnym czasie jakim jest zima. Jest nas tak wiele, że gdyby każdy przyniósł jeden drobiazg moglibyśmy pomóc wielu zwierzakom :)

Dzielmy się dobrem!

• Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 14

• Święto Niepodległości to czas na upamiętnienie najważniejszych wydarzeń historycznych, które uwarunkowały tożsamość naszego narodu.

10.11.2022r. w naszej szkole uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

O godz.11:11 uroczyście, w asyście pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy hymn Polski.

Uczniowie kl. IV zostali nagrodzeni w szkolnym konkursie historycznym na lapbooka: „ Józef Piłsudski i niepodległa”.

Starsi uczniowie wzięli udział w 4 stacjach zadaniowych o tematyce patriotycznej.

• Akcja "Maszynka do golenia"

• Akcja „Maszynka do golenia”

Zwracamy się z serdeczna prośbą do uczniów, Rodziców oraz grona pedagogicznego o wsparcie akcji „Maszynka do golenia” dla podopiecznych Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.

Akcja trwa od 14 do 18.11.2022 r.

Nieużywane, jednorazowe maszynki z podwójnym ostrzem należy przekazać do p. Joanny Sergiej lub Joanny Rokickiej.

Za wsparcie akcji z góry dziękujemy.

Joanna Sergiej, Joanna Rokicka

• ORLIK- grafik na miesiąc listopad

• PONIEDZIAŁKI    15:00 – 18:00

WTORKI               16:00 – 20:00

ŚROD    09.11.br. 16:00 - 20:00

16.11.br. 15:30 – 18:30

02.11.br., 23.11.br.,30.11.br  nieczynny

CZWARTKI           16:00 – 20:00

PIĄTKI                  15:30 – 18:30

SOBOTY     nieczynny

NIEDZIELE  nieczynny

• Konkurs pt. "Najciekawsze doświadczenie przyrodnicze"

• Dnia 27.10.2022 w naszej szkole odbył się konkurs na,, najciekawsze doświadczenie przyrodnicze". Pod okiem Pani Justyny Gaweł uczniowie prezentowali swoje pomysły. Nagrody dla naszych uczestników ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy. Konkurs wygrały następujące uczennice:

I miejsce- Julia Charuk KL. 6a,

II miejsce- Magdalena Żądło kl. 7b

III miejsce- Marita Wudkiewicz kl. 7b

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję pomysłowosci i wytrwałości w prezetacji ciekawego eksperymentu oraz zachęcam do udziału w innych konkursach przyrodniczych.

Justyna Gaweł

• Europejski projekt wymiany ozdób choinkowych

• Klasa 1a oraz grupa przedszkolna 0a wraz z uczniami ze świetlicy szkolnej biorą udział w europejskim projekcie wymiany ozdób choinkowych organizowanym przez Europe Direct Szczecin.

Dzieci przygotowały ozdoby choinkowe, które zostaną wysłane do różnych państw w Europie, a nasza szkoła otrzyma paczki z ozdobami od placówek zagranicznych. Projekt służy poznaniu tradycji bożonarodzeniowych , zwyczajów i obchodów świąt w różnych państwach.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest mgr Angelika Cimoch.

• Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

• „Pamiętamy o tych, którzy odeszli”

Jak co roku, tak i w tym ruszyliśmy na pobliski cmentarz w celu uprzątnięcia grobów.

Swoją pamięcią i opieką objęliśmy również mogliłę Westerplatczyka znajdującą się na golęcińskim cmentarzu.

Mali i duzi wolontariusze pracowali z uśmiechem na twarzy, zapalali znicze oraz otrzymali „kromkę” informacji historycznych.

Serdecznie dziękuję za liczny odzew, włożony wkład pracy i wytrwałość naszym uczniom 😊.

opiekun wolontariatu: Joanna Rokicka

• Żonkil dla Hospicjum

• Dnia 21.10.2022 r. uczniowie, wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w „Akcji Żonkil dla Hospicjum”.

Mali i duzi przygotowali dla podopiecznych dekoracje oraz drobne dekoracje jesienne. Wysłuchali prelekcji o pracy wolontariuszy oraz życiu w chorobie, a także obejrzeli krótki film, których autorem byli sami podopieczni zaprzyjaźnionego Hospicjum św. Jana Ewangelisty.

Na koniec łyk ciepłej herbaty i drobna słodka przekąska oraz wyczekane sadzenie cebulek żonkili.

Wszystkim , którzy brali udział w akcji, a w szczególności uczniom z klasy 1B, 8A, 8B i 8C serdecznie dziękuję za włożone serce. Rodzicom natomiast za pomoc w organizacji i opiekę nad najmłodszymi pociechami 😊.

opiekun wolontariatu: Joanna Rokicka

• Biała laska

• 15 października to Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W naszej szkole obchodziliśmy go w dniach 11.10-19.10. Z tej okazji w klasach 0-3 gościła pani Karolina Kalinowska ze swoim psem przewodnikiem. O swojej codzienności opowiadał również uczeń klasy 3b Bartosz Chmielewski, który odwiedził młodsze klasy.

Emilia Cichocka.

• Sprzątanie świata

• Dnia 4 października uczniowie klasy 2b I 3b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątanie dla Polski.

Posprzątany został teren wokół szkoły, pobliski las i zarośla wzdłuż drogi. Uczniowie zebrali kilkanaście worków śmieci, które następnie zostały odebrane i przewiezione do utylizacji.

Emilia Cichocka